Бути успішним, радіти життю - про це, напевно, мріє більшість людей. Проте цей успіх для кожного є різним. Для одних він полягає у досягненні добробуту, натомість більш активні люди прагнуть досягнути у житті більших висот. Для них успіх - це кар'єра, власний бізнес, влада. Аби домогтися цього, вони повинні стати лідерами, плекати у собі лідерські якості. 
На даному етапі розвитку нашої держави необхідно формувати активну громадську позицію кожної людини. Для цього необхідно вже з дитячого віку виховувати у дітей такі якості як відповідальність, активність, небайдужість та толерантність.
Отже, постає завдання формування навички самоврядування, розвивати соціальну активність, відповідальність у вихованців. Дитяче самоврядування дає можливість реалізувати себе в соціумі, навчитися мислити, формулювати і висловлювати свої думки, відчувати себе особистістю. Саме тому, при Дубровицькому центрі позашкільної освіти діє районна рада старшокласників «Лідер».
Діяльність районної ради старшокласників спрямована на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи та творчої самодіяльності учнів, реалізацію їхніх прав і обов’язків.
Щорічно складається план роботи, проходять засідання, зльоти, районні конференції. Під час цих зустрічей обговорюються надзвичайно важливі питання, які хвилюють в першу чергу дітей.