Центр дитячої та юнацької творчості – комплексний позашкільний заклад, заснований у 1954 році як Палац піонерів. Із 1991 року його перейменували на Будинок школярів, 2002 рік – на центр позашкільної освіти, а з 2021 року - на Центр дитячої та юнацької творчості. Більш як півстоліття педагогічний колектив працює над створенням умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час.
Першим директором закладу було призначено Харченко Марію Омелянівну, згодом на цій посаді її змінила Башкіна Марія Костянтинівна. Це були роки становлення, пошуку і розвитку позашкільного закладу району. У той нелегкий час це був єдиний заклад додаткової освіти, де хлопчики і дівчатка могли з користю проводити своє дозвілля: дізнаватися багато нового і цікавого, майструвати щось власними руками. Колектив Будинку піонерів складався з трьох керівників гуртків та прибиральниці. Вокальний і танцювальний гуртки вів Кренько Федір Іванович, художній і фотогурток – Шигимога Віктор Іванович, а гурток художнього читання – Шелудякова Антоніна Олександрівна.
Із 1970 р. директором Будинку піонерів було призначено Кудрявцеву Валентину Дмитрівну. Із кожним роком міцніла матеріально-технічна база установи, зростала якість та результативність гурткової роботи. Значних успіхів досягли гуртки художньої самодіяльності. Діти виступали з концертами на підприємствах міста, на районних масових заходах тощо. Колективи отримували нагороди: похвальні грамоти, подяки райкому партії та комсомолу. Вміння та навички, любов до праці, щирість, закоханість у свою справу передавали своїм вихованцям керівники гуртків.
У 1976 – 1986 р.р. посаду директора Будинку піонерів займає Сидоришина Людмила Миколаївна. За її керівництва розвивається художня самодіяльність, технічна творчість. Позитивно вирішується кадрове питання. Керівниками гуртків призначаються хороші педагоги. Велика увага приділяється змістовному дозвіллю дітей. Проводяться вечори відпочинку, святкові ранки, концерти. Організовуються екскурсії вихованців у Львів, Київ, Одесу, Москву.
Із жовтня 1986 р. по вересень 2003 р. директором Будинку піонерів працювала Лясковець Ніна Кіндратівна. Велика увага приділяється естетичному вихованню, дитячій технічній творчості. За ініціативою працівників Будинку піонерів започатковується проведення районної спартакіади з технічної творчості. У ці роки вперше почали проводитись Всесоюзні тижні науки і техніки. На районних зльотах юних любителів науки і техніки проводилися зустрічі з працівниками підприємств, виробниками, складались відповідні договори про співпрацю, проводились виставки дитячих робіт та змагання з технічної творчості.
У вересні 2003 року Дубровицький центр позашкільної освіти очолив молодий та енергійний керівник Семенюк Микола Ілліч, під керівництвом якого педагогічний колектив працює й нині. Відбулися зміни в мережі гурткової роботи. З метою збільшення охоплення дітей позашкільною освітою у загальноосвітніх закладах району на виконання рішень колегії Міністерства освіти і науки України (листопад 2008р.), наказу управління освіти і науки України від 10 березня 2009 р. № 128 «Про стан та перспективи розвитку позашкільної освіти в області» було вивчене питання щодо передачі частини годин, передбачених на проведення гурткової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах на центр позашкільної освіти.
Таким чином, станом на 1 вересня 2009 року в центрі позашкільної освіти загальна кількість гуртків становила 87, у них вихованців – 1275, з них 44 гуртки діяло на базі сільських шкіл району, а на 1 вересня 2010 року – 91 гурток, у них вихованців 1335, на базі сільських шкіл району функціонувало 44 гуртки. (Для порівняння: у 2008/2009 навчальному році у центрі позашкільної освіти навчалося 635 вихованців у 42 гуртках). У даний час в закладі діє понад 98 гуртків, у яких навчається 1362 вихованці за напрямами: художньо-естетичним, науково-технічним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним та гуманітарним. У 2010 році за рішенням журі обласного конкурсу на кращий позашкільний заклад центр позашкільної освіти посів ІІІ місце в номінації «Комплексний міський позашкільний навчальний заклад». 2011 рік ознаменувався визначною подією в житті колективу: присвоєння відразу двом колективам – дитячому естрадному колективу «Веселка» (керівник Віта Семенюк) та ляльковому театру «Вертеп» (керівник Галина Ващишина) – почесних звань «Зразковий художній колектив» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 107-к від 12.03.11р. «Про присвоєння та підтвердження почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив». Незабаром стане історією урочисте святкування 27 вересня 2012 року заключної частини щорічного Загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України», що відбулося у приміщенні Великого конференц-залу Національної академії наук України, організаторами якого є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Кабінет Міністрів України та Український видавничий центр «Галактика-С». І саме ця подія має пряме відношення до нашого центру позашкільної освіти, адже наш заклад увійшов у число лауреатів Проекту, серед яких є заклади освіти та науки, визначні особистості, заслужені працівники освіти України, народні вчителі, визначні науковці, ветерани праці й обдаровані діти, які визнані кращими представниками галузі, гідними носити звання «Флагман освіти і науки України». Підтвердженням цього є грамота «За вагомий внесок у розвиток освіти та науки України» та медалі «Флагман освіти і науки України 2012» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також друковане видання «Флагмани освіти і науки України», одна зі сторінок якого присвячена нашому закладу.
Проведення Проекту проходить за підтримки Адміністрації Президента України, Верховної Ради України.
В жовтні 2013 року за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, високі трудові здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Дня працівників освіти директор центру позашкільної освіти Семенюк Микола Ілліч отримав премію від голови Рівненської облдержадміністрації та голови Рівненської обласної ради.